Pravidelná setkání

Podzim 2020

PONDĚLÍ

 

19:00 Zkouška trubačů CONSONARE 

Noví zájemci vítáni! Více informací o evangelických pozounových sborech zde.

 

STŘEDA

 
10:00 Kavárnička
 
Máte chuť si povídat o víře a křesťanství anebo jen tak o tom, co vás tíží či co vám dělá radost? Nechcete být během všedních dnů úplně sami a chcete se s lidmi setkávat nejen v neděli při bohoslužbách? Chcete si společně zazpívat? Pak je tu KAVÁRNIČKA právě pro vás!
 
16.30 Setkání dětí předškolního a mladšího školního věku
Biblické příběhy, zpěv, modlitba, povídání, tvoření. 
 
 

ČTVRTEK

 
17:00 Rozhovory nad Biblí
 
Aneb co jste kdy chtěli vědět o křesťanské víře a o Bohu, ale báli jste se zeptat. Otevřené setkání pro všechny lidi a jejich otázky, myšlenky a názory. Společně se ptáme, společně přemýšlíme nad věcmi duchovními, křesťanskými, biblickými, společenskými.
 
 
18:15 Zpívání
 
Pod vedením sborové kantorky Jitky Neužilové zpíváme jen tak pro radost: velcí i malí, ženy i muži, jednohlasy i vícehlasy, z dob renesance až po dnešek.
 

PÁTEK

 
18:00 Schůze staršovstva každý první pátek v měsíci
 
Setkání presbyterů, neboli starších sboru (8 zvolených členů + farář). Staršovstvo je správní rada sboru, která sbor vede.
 
Jednou měsíčně se schází dámský a pánský klub, v 18:00
 
Setkání mužů resp. žen (nejen) ze sboru. Hovoříme (nejen) o tématech specificky mužských a ženských z perspektivy křesťanské víry. Datum a čas jednotlivých setkání jsou uváděny v sekci aktuálně či na sborovém facebooku.
 

NEDĚLE

 

9:00 Bohoslužby

Středobod sborového života. Bohoslužba je otevřena každému, kdo chce přijít, všem, kdo hledají ve svém životě víru, lásku a naději, založené na nepodmíněném základu. Každou první neděli v měsíci a o svátcích slavíme při bohoslužbách Večeři Páně, jednu ze dvou svátostí církve. Souběžně s bohoslužbami také jednou až dvakrát za měsíc probíhá setkání dětí, tzv. nedělní škola ve sborové herničce.