Křest

Máte-li zájem o křest, křest dítěte, nebo o konfirmaci, kontaktujte prosím faráře.

Křest je symbolem Boží lásky, přijetí a odpuštění, jak jsme je poznali v Ježíši Kristu.
Už od počátku křtí církev dospělé i děti na znamení příslušnosti k Božímu lidu.
Křest probíhá v naší modlitebně při nedělním bohoslužebném shromáždění politím vodou. Součástí křtu je hlasité přihlášení se k víře v Ježíše Krista.
Křtu dospělého v našem sboru předchází minimálně půlroční vyučování základů křesťanské víry (katecheze). V případě více zájemců je záhodno, aby katecheze probíhala ve skupině.

Pokřtěný se stává součástí obecné světové církve a zároveň členem našeho sboru.
Uznáváme křest vykonaný v jiných křesťanských společenstvích a proto křest vykonaný v jiné církvi při přestupu k nám neopakujeme.

U křtu dítěte požadujeme, aby se aspoň jeden z rodičů hlásil ke křesťanské víře. Křtu dítěte předchází tři setkání a rozhovory s farářem. Ke křtu mohou být přizváni i svědkové (kmotři), kteří se zavazují, že budou svého kmotřence doprovázet životem na cestě víry. Proto i kmotři musejí být křesťané. Pokud nechcete své dítě pokřtít, je možné požádat o požehnání novorozenci.

Na prahu dospělosti se ti, kteří byli pokřtěni v dětství, přiznávají ke křtu a potvrzují svou víru při konfirmaci. Konfirmace, doslova utvrzení (ve víře), označuje bohoslužebnou slavnost, při níž jsou pokřtěné děti přijaty do společenství dospělých věřících. Předchází jí jedno- až dvouletá příprava prohlubující znalosti o víře a církvi.

„Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi.
 Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky,
křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého
a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal.
A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku.“

Poslední slova vzkříšeného Krista podle evangelisty Matouše.